FCI Levadia sai Premium liigas kirja 3. kaotuse

Nõmme Kalju võõrustas eile kell 17:00 Sportland Arenal FCI Levadiat. Mäng kujunes haaravaks jalgpallilahinguks, millest võitjana väljus kodumeeskond 4-3 ja Levadia sai kirja oma kolmanda kaotuse Premium liigas.

Premium liiga 33. voorus kohtusid Nõmme Kalju ning FCI Levadia. Levadia oli varasemad kolm kohtumist Kalju vastu kõik võitnud, kuid hooaja viimases ning tähtsas kohtumises pidid Rohesärgid tunnistama lõpuvile kõlades Kalju 4-3 paremust. Levadia suurim rivaal ja tiitlikonkurentsis olev Flora võitis paar tundi varem alanud kohtumises Paidet 2-1. See tähendab, et Floral on nüüd kirjas 75 punkti ja Levadial 72 punkti – 3 mängu on veel jäänud. Mõlemad meeskonnad kohtuvad omavahel 5. novembril.

Levadia alustas mängu suurepäraselt, kui 20. mänguminutil viis Mihkel Ainsalu ilusa karistuslöögiga Levadia 1-0 juhtima. Kalju vastas omakorda 29. minutil ning vaheajale mindi 1-1 viigiseisus. Teist poolaega alustas Levadia järjekordselt hästi ning juba 54. minutil viis Mollo Levadia taas juhtima, kuid siis hakkas Levadia kaitse kärisema. kolme minuti jooksul, 66. ja 69. minutil, lõid Nõmme Kalju mängijad kaks väravat ning Levadia oli esimest korda mängu jooksul tagaajaja rollis. 80. minutil suutis Joao Pedro mängu viigistada realiseerides penalti. Siiski vaid neli minutit hiljem leidsid Levadia mängijad end taas kaotusseisust, sest Kalju ründaja viis vastased 84. minutil 4-3 juhtima. Selle skooriga mäng ka lõppes.

Kõik on veel Levadia enda kätes – kui võidetakse viimased kolm mängu, tullakse meistriks, sest kui Flora võid kaks ja kaotab Levadiale, siis samade punktide korral võidab tiitli Levadia võistkond. Seda sellepärast, et Levadial on positiivne saldo Flora vastu ning see on Premium liigas number üks viigilahutaja.

Enne Levadia – Flora derbit on Levadial kodumäng 1. novembril Pärnu Vapruse vastu. Rohkem infot leiab SIIT ning piletid on saadaval Piletitaskus.