FCI Levadia ja Nõmme Kalju mängisid väravateta viiki

FCI Levadia hoidis küll oma puuri puhtana, kuid seda tegi ka Nõmme Kalju ning kaks võistkonda leppisid 0:0 viiki ning punktid läksid jagamisele. Floraga aga suurendati vahet ühe punkti võrra. 

Suurim võitja sellel nädalavahetusel oli Paide Linnameeskond, kes oli “suures nelikus” ainukene võistkond, kes sai kirja võidu – 1:0 Nõmme Unitedi vastu. FC Flora kaotas 1:0 Pärnu Vaprusele ning esimesel ja teisel kohal olevad klubid Levadia ja Kalju tegid omavahel 0:0 viiki. See tähendab, et Paide liikus esikohale kahe punkti võrra lähemale, Kaljul jäi sama punktivahe Levadiaga ning Flora jäi kõigist ühe kuni kolme punkti võrra kaugemale.

Mäng ise oli igati võrdne ja vastaseid vääriv, kuid väravad jäid ära tänu värava raamistikule, halvale õnnele ning mõlema väravavahi hiilgavatele tõrjetele. Rohkem tõrjetööd sai teha Nõmme Kalju väravavaht, kes esimesel poolajal tegi fantastilise hüppega tõrje ning suunas Larseni löögi näpuotstega posti, mis see järel põrkas väravast eemale. Lisaks oli halba õnne Levadia poolelt, kui ühele löögile sai Kalju kaitsja ette ning rikošetist lendas pall kõrgustesse ning maandus värava latis – Perk oli pärast rikošetti mängust väljas.

Esimesel poolajal oli Kaljul vähem võimalusi, kuid teisel poolajal hakkas neid kiiretest vasturünnakutest Kalju läbi Promise ning Tamme tekitama. Paaris olukorras sai väravasuul tegutsev Karl Andre Vallner väga hästi hakkama ning hoidis Kalju nulli peal, kuid ühel korral tekkis moment, kui Vallner läks pallile vastu, kuid selleni jõudis Kalju ründaja enne, kes söötis kõrvale meeskonnakaaslasele. Levadia värav oli nii-öelda tühi, kuid Kalju ründaja veeretas palli väravast napilt mööda.

Kokkuvõttes võib öelda, et viik võis olla õiglane tulemus, kuid mõlemad meeskonnad olid väärt vähemalt ühte väravat. Staadionile kogunenud 646 pealtvaatajat aga väravat ei näinud. Uued võimalused tekivad juba sellel nädalal, kui nädala lõpus, 19. mail kohtutakse Pärnus kohaliku Vaprusega. Järgmine kodumäng toimub aga 22. mail, kui A. Le Coq Arenal võõrustatakse Tallinna Kalevit. Kodumängu avavile kell 19:00 ning piletid tulevad müügile Piletitasku keskkonda.

Kohtume järgmistel mängudel!

Kaanefoto: Katariina Peetson/jalgpall.ee

Protokoll:

12. mail kell 14.30 A. Le Coq Arenal

Tallinna FCI Levadia – Nõmme Kalju FC  0:0

Hoiatused: 51. Rasmus Peetson, 67. Joao Pedro, 81. Mihkel Ainsalu, 82. Frank Liivak, 87. Heitor – 56. Danõl Maštšenko, 66. Nikita Komissarov
Mänguolud: +12, päikesepaisteline ilm, muruväljak rahuldavas seisukorras
Pealtvaatajaid: 646
Peakohtunik: Joonas Jaanovits
Abikohtunikud: Aron Härsing, Riivo Stolts
Neljas kohtunik: Erik Reinumägi
VAR: Kristjan-Eric Lääne
AVAR: Martti Pukk

Levadia: Karl Andre Vallner, Michael Schjönning-Larsen, Heitor, Rasmus Peetson, Edgar Tur, Mihkel Ainsalu, Til Mavretic, Ioan Yakovlev (74. Frank Liivak), Richie Musaba (84. Robert Kirss), Joao Pedro (90. Mark Oliver Roosnupp), Felipe Felicio.
Varus: Oliver Ani, Mark Oliver Roosnupp, Robert Kirss, Alexandre Lopes Gomes, Frank Liivak, Aleksandr Zakarljuka, Ken Kallaste, Bourama Fomba, Nikita Vassiljev.

Kalju: Henri Perk, Aleksandr Nikolajev, Roko Vukušic, Maksim Podholjuzin, Danõl Maštšenko, Reginald, Nikita Komissarov (70. Rommi Siht), Pavel Marin, Daniil Tarassenkov, Alex Matthias Tamm, Promise David.
Varus: Maksim Pavlov, Alex Boronilštšikov, Yohan Mannone, Koki Hayashi, Nikita Ivanov, Mihhail Orlov, Kaspar Paur, Rommi Siht, Stanislav Agaptšev.

 

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner