FCI Levadia sai Slovakkias napi 1-2 kaotuse MŠK Žilinalt. Vajame Teie tuge 20.07!

FCI Levadia kaotas napilt UEFA Euroopa Konverentsiliiga I eelringi võõrsilkohtumise Slovakkia 7-kordsele meistrile MŠK Žilinale 1:2. Korduskohtumine, kuhu ootame Teid kõiki meeskonnale kaasa elama toimub 20. juulil A.Le Coq Arenal!

Žilina alustas 3579-pealise publiku rõõmuks teravalt ja juba 20. sekundil pääses Adrian Kapralik karistusala joonelt löögile. Pall lendas mööda. 5. minutil tabas Žilina aga posti, kui Kapraliku madalat nurgalööki jätkas väravavahiala esimesest nurgast Timotej Jambor. Olukord oli Karl Andre Vallneril kontrolli all, aga posti välimise külje tabamise sai Žilina kirja.

FCI Levadia teenis seejärel ise kaks järjestikust nurgalööki. Ernest Agyiri proovis mõlemast olümpiaväravat lüüa, aga väravavaht Lubomir Belko oli valmis. Slovakke see ei kohutanud, vaid 7. minutil mängiti FCI Levadia kaitseliinist osavalt läbi ning David Duriš oli Vallneriga silmitsi ja viis madala löögiga Žilina juhtima – 1:0.

Žilina teravused sai FCI Levadia seejärel pidama, aga enda ründemängu kohe käima mitte. Levadia võitis enam duelle ja hoidis palli vastase poolel. Esimesel lisaminutil pääses Mollo Bessala karistusalast ka löögile. Žilina kaitsja jõudis jala vahele seada, aga moment iseenesest oli hea märk, et rohesärgid ei ole täna niisama väljakule palli taguma tulnud.

Teist poolaega alustas Žilina kahe vahetuse ja intensiivse hoiakuga, aga selle resultaat oli esimese poolajaga võrreldes vastupidine. Värava lõi hoopis Levadia. 51. minutil eksis vahetusmees Mario Sauer Ioan Yakovlevi tsenderduse töötlemisel. Pall kukkus trahvikasti Agyiri jalale ning nädalavahetusel Nõmme Kaljule kübaratriki kõmmutanud ghanalane realiseeris kindlalt – 1:1. Kodupublik vakatas ja FCI Levadia vaatest võttis kohtumine hoopis kaunima jume!

Aga teisel lisaminutil pani Žilina kokku kombinatsiooni, mille tulemusel murdis Loic Essomba trahvikasti ja pääses Vallneriga silmitsi. Heitor proovis päästa, aga astus vastasele jalale. Kohtunik lasi olukorra ära mängida, aga kuna väravat ei tulnud, siis määras penalti, mille Patrik Myslovic kindlalt realiseeris. 2:1 võit Žilinale.

Peatreener Curro Torres kohtumise järgselt: “Olen meeskonna üle uhke. Tegime korraliku esituse. Peamine puudujääk oli kontrolli puudumine esimesel 10 minutil, mis oli aga üpris loogiline. Et me lõpus surve alla jäime, oli samuti loogiline, sest Žilina mängis kodus ja neil oli võiduväravat rohkem vaja. Minu meelest näitasime, et suudame Žilinaga võidelda küll.

“Samuti tõestasime, et suudame siit paarist teise ringi minna. Nädala pärast Tallinnas ootab uus 90 minutit. Mäng tuleb raske, aga näitasime täna, et oleme Žilinale võrdväärsed vastased. Nüüd on tähtis taastuda, teha vahepeal head trennid ja vältida kordusmängus lihtsaid vigu. Just selline edasipääsuretsept ongi,” rääkis Torres.

“Oleks mäng kaks minutit varem lõppenud, siis räägiksin siin praegu teist juttu. Aga kaotus on kaotus. Oma lollusest. Viimasel minutil ei tasu jalga vahele toppida. Anna parem vastasele see võimalus. Äkki lööb mulle pihta, äkki lööb mööda. Oma rumalusega kaotasime selle mängu,” kommenteeris Karl Andre Vallner lisaminutite penaltiviga.

“Mõtlesime, et 1:1 võõrsil on hea tulemus ja võib-olla vajusime liiga ära. Tegelikult mängisime teisel poolajal väga okeilt. Ruumi oli ja saime hästi hakkama. Ainult palli liigutasime natuke liiga aeglaselt. Oleks kiiremini, siis väsinuks vastane veel rohkem ära. Oli näha, et füüsiliselt olime paremad,” sõnas Vallner.

“Oli näha, et kui vastase ühe liini ära lõikasime, siis oli ruumi palju. Vastased ei jõudnud tagasi ja meie poolkaitsjatel oli võimalik palliga edasi liikuda. Seega peame kõike tegema kiiremini ja julgemalt,” lõpetas Karl Andre Vallner.

Korduskohtumine toimub juba tuleval neljapäeval, 20. juulil kell 19:45, A.Le Coq Arenal! Vajame kogu FCI Levadia jalgpallikooli ning fännide tuge, et aidata meeskond kodustaadionil võidule ning järgmisesse ringi!

Sooduspiletid korduskohtumisele leiad juba Piletitaskust: https://www.piletitasku.ee/et/event/4788

Protokoll:

13. juulil kell 18.30 MŠK Žilina staadionil

MŠK Žilina – Tallinna FCI Levadia  2:1 (1:0) 7. David Duriš, 90+4. pen. Patrik Myslovic – 51. Ernest Agyiri

Hoiatused: 39. Xavier Adang, 59. Samuel Gidi, Loic Essomba, 63. Andej Stojtševski – 57. Bourama Fomba, 64. Curro Torres (peatreener), 85. Rasmus Peetson, 86. Michael Schjönning-Larsen, 90+3. Heitor Mänguolud: 21 kraadi, kerge pilvisus, väljak suurepärases korras Pealtvaatajaid: 3579 Peakohtunik: David Dickinson Abikohtunikud: Douglas Potter, Calum Spence Neljas kohtunik: Matthew MacDermid (kõik Šotimaa)

Žilina: Lubomir Belko, Tomaš Nemcik, Andej Stojtševski, Jan Minarik, Krisztian Bari (73. Henry Addo), Samuel Gidi (88. Patrik Myslovic), Xavier Adang (46. Loic Essomba), Matuš Rusnak, David Duriš, Adrian Kapralik (46. Mario Sauer), Timotej Jambor (73. Dominik Javorcek). Varus: Samuel Belanik, Patrik Leitner, Samuel Kopasek, Patrik Myslovic, Loic Essomba, Henry Addo, James Ndjeungoue, Dominik Javorcek, Mario Sauer.

FCI Levadia: Karl Andre Vallner, Michael Schjönning-Larsen, Bourama Fomba, Heitor, Edgar Tur, Mihkel Ainsalu (90+2. Nikita Vassiljev), Rasmus Peetson, Ilja Markovskõi (27. Ioan Yakovlev), Til Mavretic (90+1. Brent Lepistu), Ernest Agyiri (76. Mark Oliver Roosnupp), Mollo Bessala (76. Robert Kirss). Varus: Oliver Ani, Mark Oliver Roosnupp, Ioan Yakovlev, Murad Velijev, Robert Kirss, Artur Sakarias, Henri Välja, Aleksandr Zakarljuka, Nikita Vassiljev, Brent Lepistu, Joao Pedro, Patrik Kristal.

Foto: FCI Levadia

FCI Levadia FCI Levadia FCI Levadia
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner