Esiliiga mängu eel: Alger Džumadil

Täna kell 19:00 kohtub FC Levadia U21 Esiliigas Tartu FC Santosega. XXII vooru mäng algab Tartu Tamme staadionil kell 19:00.

Hetkel meeskonna peatreeneri kohuseid täitev Harles Läst ütles enne kohtumist, et seekord tahetakse oma paremus maksma panna. Ehkki reedel tegi meeskond Esiliiga liidri Viljandi Tuleviku vastu tubli esituse ja oli võidule lähedal, röövisid lõpuminutite väravad kõik kolm punkti.

Harles Läst: “Eelmine mäng läks meil lõpus käest ära. Oleme sellest oma järeldused teinud ja kõiki elemente lihvinud. Sõidame Tartusse kolme punkti ära tooma ja üritame seeläbi esikolmikule järele jõuda. Midagi lihtsat oodata ei ole, sest FC Santos on tugev vastane ja võitleb alati lõpuni. Anname endast parima.” 

Mängu eel saame tuttavaks FC Levadia ääremängija Alger Džumadiliga, kes tähistas reedel oma 20. juubelit. Keilas sündinud noormees mängis varem Keila JK eest noorteliigasid ja JK Vasalemma ridades noortesarjades, samuti Rummu Dünamo särgis II ja III liigas ning saalijalgpalli esiliigas. Tema esimeseks treeneriks oli Eduard Hmeljov.

2012. aastal liitus ta FC Levadia U17 Eliitliiga võistkonnaga ning aasta hiljem tegi kaasa Esiliigas. 2014. aastal tegi Džumadil kaasa Eesti U19 noortekoondise mängudes.

Tänaseks on Džumadil olnud kaks hooaega FC Levadia duubelmeeskonna kindel põhimees ning tegi hooaja alguses kaasa esindusmeeskonna ettevalmistustsükli, ent Premium Liiga debüüt laseb ennast veel oodata. Kolmel korral mahtus Džumadil tänavu FC Levadia esindusmeeskonna vahetusmängijate pingile, ent platsile pole pääsenud.

“Jään oma senise hooajaga enam-vähem rahule. Esiliiga esitused on olnud korralikud, aga kahjuks pole Premium Liigas veel mänguaega saanud. Teen hoolega trenni edasi ega lase pead norgu,” ütles Džumadil.

Tänase mängu suhtes on Džumadil konkreetne: “Meeskonna ettevalmistus on hea. Peame eelmisest mängust järeldused tegema ja kõik 90 minutit pea külmana hoidma. Igatahes läheme kindla võidu järele Tartusse,” kinnitas ta.

Džumadil on paremajalgne jalgpallur, kes vajadusel ka vasakuga löögile läheb. “Vahet pole, jalga ma ei vali,” tunnistas mees ise. Kõige meelsamini tegutseb Vasalemma jalgpalli kasvandik keskväljal, ehkki FC Levadia U21 mängudes on ta pidanud peamiselt täitma paremkaitsja või paremääre ülesandeid.

Kõik sellele hooajal FC Levadia U21 meeskonda juhendanud treenerid iseloomustavad Džumadili kui lõunamaiselt temperamentset ja kompromissitut võitlejat, kelles nähakse head materjal tulevikuks. “Oma tugevusteks loen head füüsilist vormi ja ettevalmistust, samuti võitlen alati lõpuni ega lase kunagi pead norgu. Parandamist tahab väljaku nägemini,” analüüsis mees enda mängijaomadusi.

Milline on siis võõrapärase nimega Alger Džumadili päritolu? “Minu vanaemad ja vanaisad on pärit erinevatest kohtadest – Venemaalt Altaist, Saksamaalt, Türgist ning üks on eestlane. Minu ema on eestlanna ja isa venelane. Olen sündinud Eestis ja Eesti Vabariigi kodanik. Õppisin eestikeelsetes koolides ning lõpetasin eelmise aasta kevadel Tallinna Arte Gümnaasiumi jalgpalliklassi,” tutvustas äsja 20-aastaseks saanud mees oma isiklikku tausta.

Hetkel keskendub Džumadil üksnes jalgpallile ning mõtleb “mida oma eluga peale hakata”. “Mulle pakub tõsiselt huvi füsioteraapia. Seda saab õppida vaid Tartus ning seetõttu peaksin õpingute tõttu Tallinnast ja FC Levadiast ära minema. Hetkel on esikohal ikkagi jalgpall,” ütles paremäär.

Džumadili lemmikmängijaks on Gennaro Gattuso – alati kirglik ja kompromissitu võitleja nagu ta isegi. Maailma jalgpallis hoiab ta klubidest pöialt Arsenalile ning koondistest Brasiiliale. Lemmiktoiduks on Pasta Carbonara ning muusikaline maitse hõlmab väga erinevaid stiile.

FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner
FCI Levadia - Partner