Hooajaeelne sõpruskohtumine Floraga lõppes napi kaotusega

FCI Levadia kohtus laupäeval, 14. veebruaril Taliturniiri raames FC Floraga ning pidi leppima 1:0 kaotusega.

ESIMENE POOLAEG

Mõlema meeskonna fännide häälekas kaasaelamine andis EJL-i jalgpallihallis hooajaeelsele kontrollmängule korraliku õhustiku. Ka väljakul kujunes heitlus üsna tuliseks, kuid väravad lasid end kaua oodata.

Ohtlike olukordade eest hoolitses Bubacarr Tambedou, kes kolmandal mänguminutil mängis hästi löögile Mark Oliver Roosnupu, kuid Flora väravavaht Kivila oli valmis. Seitsmendal minutil sai kastis löögile FCI Levadia uus täiendus Felix Sambe, kuid pall läks pool meetrit väravast mööda.

Kaheksandal minutil sai vigastada Frank Liivak, kelle asemel tuli mängu Maksimilian Skvortsov. Mängu sekkunud Skvortsov andis 12. minutil hea tsenderduse Tambedou suunas, kes lõi paarilt meetrilt palli Flora värava latti.

Maruline surve Flora väravale jätkus, kui hea kauglöögi pani teele taas Skvortsov, kuid Kivila oli jälle omal kohal. Floral oli raskusi Levadia poolele ületulemisega ning poolaja lõpus avanes väga hea võimalus Sambel, kelle löögi ülanurgast tõrjus taas Kivila.

TEINE POOLAEG

Teine poolaeg jätkus FCI Levadia marulise survega. Kohe poolaja alguses saatis Tambedou tugeva löögi värava suunas, kuid pall tabas taas Flora värava latti.

50. mänguminutil leidis Skvortsov hea sööduga Sambe, kes saatis palli Kivila selja taha, kuid äärekohtunik fikseeris suluseisu.

Surve Flora väravale jätkus – hea võimaluse sai nurgalöögi järel kapten Peetson, kes suunas palli tugeva löögiga väravale, ent Kivila tõrjus taas. 55. minutil proovis õnne Sambe, kuid Flora väravavaht oli jälle kindel.

FCI Levadia tekitas veel mitmeid võimalusi, kuid pall ei tahtnud kuidagi väravasse minna. Jalgpallis kehtib tihti kirjutamata reegel: kui ise ei löö, lüüakse sulle. Nii juhtus ka seekord – 86. minutil lõi Flora nurgalöögi järel värava, kui FCI Levadia kasvandik Oscar Pihela suunas palli Karl Andre Vallneri valvatavasse väravasse – 1:0. Rohkem väravaid ei sündinud ning Flora võttis napi võidu.

Tipphetked leiad mängust leiad siit.

Peatreener Vjatšeslav Zahovaiko kommentaar Soccernetile pärast kohtumist: “Lõppfaasis on vaja olukorrad ära lahendada. Kasti ees on vaja otsustavust. Meil oli häid positsioone, kust saime löögile, aga siis vedas löök võib-olla alt. Positiivne on see, et jõudsime mõlemal poolajal värava ette mitte juhuslikult, vaid teadlikult. Arvan, et poisid näitasid päris head ründemängu. Mulle isiklikult väga meeldis see mäng: palju duelle, intensiivne – täpselt see, mida meil vaja on.”

FCI Levadia hooajaeelsed treeningkohtumised on nüüdseks lõppenud ning juba kolme nädala pärast algab Premium liiga hooaeg. Esimeses kohtumises võõrustatakse Sportland Arenal FC Kuressaaret. 8. märtsil kell 12.30 algava kohtumise sooduspiletid on saadaval Piletitasku keskkonnas.

FCI Levadia 2026. aasta klubikaardi saab soetada siit.

FCI Levadia hooaja suur avasündmus toimub 1. märtsil Ülemiste Apollo kinos. Täpsema info leiab klubi Facebookist.

Foto: FCI Levadia

‭+372 520 8686 ‬
‭+372 5595 6651

Mängime koos, võidame koos!
Registreeri oma laps FCI Levadiasse
ja süüdake nende kirg jalgpalli vastu!