Eesti koondis kaotas Tšehhimaale 0:2, Robert Kirss sekkus vahetusest

Eesti jalgpallikoondis kaotas Prahas aasta viimases kohtumises, MM-i valikmängus Tšehhimaale tulemusega 0:2.

FCI Levadia ründaja Robert Kirss sekkus 85. minutil vahetusest. Väravavaht Karl Andre Vallner mänguaega ei saanud.

Väravateta lõppenud avapoolajal oli domineerivam meeskond Tšehhimaa, ent võimalusi jagus mõlemale poolele. Eesti parimaks olukorraks võib lugeda 27. minutil aset leidnud rünnakut, kui Vlasiy Sinyavskiy tõusis hästi mööda äärt ning saatis kasti tsenderduse, ent Tšehhimaa kaitsjad olid tasemel ning Rauno Sappineni löögile ei lastud. Kodumeeskonna parim šanss skoori avamiseks tekkis poolaja viimasel minutil, kui peaga suunas palli värava poole teele Jan Skyora, ent mänguvahend lendas üle raamide.

Tšehhimaa alustas aktiivselt ka teist poolaega ning surve kandis vilja, sest 59. minutil tekkis nurgalöögi järel värava ees segadus ning selle kasutas resultatiivselt ära Jakub Brabec. Eesti otsis aktiivselt võimalusi viigivärava löömiseks ning 83. mänguminutil tekkis ka lubav olukord, kui omavahel kombineerisid Henrik Ojamaa, Märten Kuusk ja Sergei Zenjov, ent viimase pealelöögi lükkas meisterliku tõrjega raamidest eemale Tšehhimaa puurilukk Tomas Vaclik. Kaks minutit hiljem tekkis hea olukord aga kodumeeskonnal, kui söödueksimuse järel pääses Matvei Igoneniga silmitsi Jan Skyora, kes saatis palli tagumise posti kõrvalt võrku ning kasvatas sellega Tšehhimaa eduseisu kaheväravaliseks.

Eesti meeste koondise jaoks oli tänane kohtumine selle aasta viimane ning punkt pandi ka 2022. aasta MM-i valikmängudele. Ühe võidu, ühe viigi ja kuue kaotusega paigutub Eesti alagrupis neljandale kohale, edestades Valgevenet ühe punktiga. Alagrupivõidu teenis 20 punktiga Belgia, kellele järgnevad 15 punktiga Wales ning 14 punktiga tänane vastane Tšehhimaa.