Eesti koondis kaotas Brüsselis MM-valikmängus Belgiale 1:3

Eesti koondis kaotas Brüsselis peetud MM-i valikmängus Belgiale tulemusega 1:3. Karl Andre Vallner ega Robert Kirss mänguminuteid ei saanud.

Avapoolaega selgelt domineerinud Belgia asus kohtumist juhtima 11. minutil, kui Kevin De Bruyne leidis diagonaalsööduga Yannick Carrasco, kes toimetas palli värava eest läbi ning Matvei Igonen sai küll sõrmed vahele, ent Christian Benteke lükkas palli võrku. Belgia rohkete rünnakute kõrval tekkis lubavaid olukordi ka Eestil. Neist parim leidis aset 26. minutil, kui Markus Poom purjetas läbi keskvälja belglaste karistusala lähistele, ent löök ei läinud raamidesse. Vaheajale siirduti Belgia 1:0 eduseisus.

Belgia kahekordistas oma eduseisu 53. minutil, kui rünnakuolukorra lõpetas efektse kauglöögiga avaväravale eeltöö teinud Carrasco. 70. minuti võttis aga Eesti üles rünnaku, mis lõppes belglaste väravavõrgu sahisemisega. Kreida hea kaitsetöö järel saatis Markus Poom palli Belgia kaitseliini taha, Rauno Sappineni pealelöögi järel lahtiseks jäänud palli toimetas võrku kolm minutit varem mängu sekkunud Erik Sorga. Neli minutit hiljem löödi kohtumise viimane värav, mille autoriks oli Thorgan Hazard.

Eesti meeste koondist ootab sel aastal ees veel viimane kohtumine, kui 16. novembril minnakse MM-valiksarjas võõrsil vastamisi Tšehhiga. Kohtumise avavile kõlab kell 21.45, telepildis saab omadele kaasa elada ETV2 vahendusel.