Eesti koondis kaotas Walesile 0:1, Vaštšuk ja Kirss sekkusid vahetusest

Eesti meeste jalgpallikoondis kaotas aasta viimases kodumängus Walesile tulemusega 0:1.

FCI Levadia keskpoolkaitsja Bogdan Vaštšuk ja ründaja Robert Kirss sekkusid 82. minutil vahetusest. Väravavaht Karl Andre Vallner mänguaega ei saanud.

Avapoolaega alustas hoogsamalt Wales. 11. minutil proovis kauglööki Connor Roberts, ent Karl Jakob Hein näitas oma taset ning suunas palli väravast eemale. Tõrjele järgnes nurgalöök, mis tõi Walesile juhtvärava: kastis tekkinud suure segaduse järel veeretas Kieffer Moore palli üle otsajoone. Kümme minutit hiljem tekkis Eestil hea võimalus viigistamiseks, kui Zenjov lõikas vahelt Walesi kaitsjate söödu ning saatis palli värava poole teele, ent pealelöök puhastati väravajoonelt. Esimese kolmveerandtunni jooksul rohkem väravateni ei jõutud ning vaheajale siirduti Walesi 1:0 eduseisus.

Teisel poolajal avaldas Eesti koondis Walesile tugevat survet, mis ajapikku aina kasvas. 50. minutil pani hea karistuslöögi Walesi kasti poole teele Markus Poom ning Erik Sorga sai küll pea vahele, ent pall lendas napilt üle väravaraamide. 63. minutil pääses lubavalt rünnakule Mattias Käit, ent pöördelt sooritatud löögi püüdis Walesi puurilukk Daniel Ward. 77. minuti kontrarünnak kulmineerus Vlasiy Sinyavskiy efektse löögiga, ent Ward tõrjus taaskord. Eesti ehitas rünnakuid mängu viimaste hetkedeni välja, ent sihini sel korral ei jõutud ning vastu tuli võtta napp 0:1 kaotus.

Eesti meeste koondist ootab sel aastal ees veel kaks MM-valikturniiri kohtumist, kui võõrsil minnakse 13. novembril vastamisi Belgiaga ning 16. novembril kohtutakse Tšehhimaaga. Mõlema mängu avavile kõlab kell 21.45 ning otsepildis saab omadele kaasa elada ETV2 vahendusel.