Eesti koondis viigistas võõrsil Walesiga 0:0 ja avas MM-valiksarjas punktiarve

Eile, 8. septembril pani Eesti meeste A-koondis punkti septembrikuisele koondiseaknale, kui 2022. aasta MM-i valikturniiril mindi võõrsil vastamisi Walesiga ning teeniti 0:0 viik.

FCI Levadia mängijad Karl Andre Vallner, Rasmus Peetson ega Robert Kirss mänguaega ei teeninud.

Avapoolaega alustas selgelt agressiivsemalt Wales, ent mida aeg edasi, seda rohkem hakkas ka Eesti end väljakul kehtestama. Kuigi vastase arvele kogunes avapoolajaga kuus pealelööki ning eestlastele üks, siis just Mattias Käidi üritust saab pidada kogu esimese 45 minuti kõige ohtlikumaks olukorraks. 38. minutil tõusis ta rünnakule ning mängis hästi kokku Artur Pikaga, kelle söödu järel pääses Käit kastijoone äärest löögile, ent pall tabas latti. Vaheajale siirduti väravateta viigiga.

Teine poolaeg jätkus Walesi surve all ning mitmel juhul jõuti Eesti värava ette, kuid külm närv kaitsetöös ja Karl Jakob Heina tõrjed hoidsid väravasuu puhtana. Mängu lõppfaasis tekkis ka eestlastel kaks lubavat olukorda: esmalt saatis Konstantin Vassiljev terava palli värava alumise nurga suunas ning mõned minutid hiljem mängis Vlasiy Sinyavskiy end meisterlikult löögile, ent mõlemal juhul suutis Walesi puurilukk tõrjuda. Väärika tööpäeva tulemusena teenis Eesti koondis 0:0 viigi ning avas sellega ühtlasi ka MM-valiksarja punktiarve.

MM-valiksari jätkub Eesti koondise jaoks kuu aja pärast, kui 8. oktoobril võõrustatakse Valgevenet ning 11. oktoobril kohtutakse kodusel A. Le Coq Arenal Walesiga. Pääsmed kohtumistele on saadaval Piletilevis.