Eesti koondis kaotas koduväljakul MM-i valikmängus Belgiale 2:5

Eesti jalgpallikoondis pidi A. Le Coq Arenal peetud MM-i valikmängus vastu võtma 2:5 kaotuse Belgialt.

Neli koondisesse kuulunud FCI Levadia mängijat Karl Andre Vallner, Rasmus Peetson, Bogdan Vaštšuk ega Robert Kirss mänguaega ei saanud. Vaštšuk jäi vigastuse tõttu meeskonna koosseisust välja.

Kohtumine algas eestlaste jaoks äärmiselt positiivselt – avavilest oli möödunud veidi üle minuti, kui Mattias Käit keskväljal palli võitis, ise kasti lähistele purjetas ja seejärel ilusa kauglöögiga koondise juhtima viis. Belgia koondis kogus end kiiresti ning Eesti näitas ka head vastupanu, ent maailma esimeeskond jõudis mitme pealelöögi järel 22. minutil ka sihini: karistusalasse toimetas palli Belgia kapten Eden Hazard ning peaga saatis selle võrku Hans Vanaken. Seitse minutit hiljem pääses pöördelt löögile Belgia ründaja Romelu Lukaku ning tegi mänguseisuks 2:1.

Nii esimese poolaja lõpus kui ka teise alguses tekkis Eestil paar head olukorda, ent viigiseisu tabloole tuua ei õnnestunud. 52. minutil lõpetas Lukaku Belgia rünnaku löögiga väravale ning kasvatas eduseisu kaheväravaliseks, neljanda värava sai oma nimele Axel Witsel, kellele andis täpse söödu Yannick Carrasco. Belgia viimane, viies värav sündis 76. mänguminutil, ent viimane sõna jäi eestlastele. 83. minutil murdis Belgia kaitsjate vahelt läbi kolm minutit varem vahetusest sekkunud Michael Lilander ning andis täpse söödu Erik Sorgale, kes toimetas palli kindlalt võrku. Lõpuvile järel näitas seis tablool 2:5.

Eesti koondist ootab nädala jooksul ees veel kaks kohtumist, kui pühapäeval, 5. septembril kell 19.00 võõrustatakse maavõistluses Põhja-Iirimaad ning kolmapäeval, 8. septembril kell 21.45 peetakse võõrsil MM-i valikmäng Walesi koondisega.