Eesti jalgpallikoondis alistas Läti 2:1 ja võitis 83 aasta järel Balti Turniiri!

Eesti jalgpallikoondis tuli 83 aasta järel Balti turniiri meistriks kui otsustavas kohtumises alistati Läti tulemusega 2:1.

FCI Levadia mängijatest pääses Bogdan Vatštšuk 49. minutil vahetusest väljakule, Karl Andre Vallner ega Robert Kirss mänguaega ei saanud.

Meeste koondis näitas A. Le Coq Arenale tulnud 740 pealtvaataja ees head minekut juba mängu alguses. Viiendal minutil leidis Henri Anier lätlaste kaitseliini vahelt üles Rauno Sappineni, kelle pealelöögi külaliste väravavaht Roberts Ozols küll tõrjus, ent Mattias Käit toimetas lahtise palli vastaste väravavõrku ning tegi seisuks 0:1.

Viis minutit enne vaheaega toimetas Konstantin Vassiljev lätlaste kasti Sander Puri teenitud karistuslöögi. Esmalt õnnestus lätlastel olukord küll klaarida, ent teine pall oli Mattias Käidi jagu ning täpse löögiga sai ta kirja otsustava kohtumise teise värava.

Teisel poolajal oli Eesti koondis orienteeritud peamiselt kaitsetööle. 84. minutil teenis Läti eestlaste kastis vea ning penaltilöögi realiseeris Davis Ikaunieks. See jäi ka kohtumise viimaseks väravaks, lõpuvile järel näitas seis tablool 2:1 ning Eesti koondis sai kirja ajaloolise Balti turniiri võidu.

Järgmine mängude tsükkel ootab meeste koondist ees sügisel, kui 2022. aasta MM valikturniiri raames võõrustatakse 2. septembril Belgiat ning seejärel kohtutakse 8. septembril võõrsil Walesiga. Kahe kohtumise vahel mängitakse 5. septembril koduväljakul maavõistlus Põhja-Iirimaaga.