Eesti koondis kaotas Valgevenele 2:4, mängisid Vaštšuk, Õigus ja Kirss

Eesti jaoks jätkus MM-valikturniiri uus hooaeg Minskis, kus tunnistati Valgevene 4:2 paremust.

FCI Levadia mängijatest kuulus põhikoosseisu Bogdan Vaštšuk ja mängis terve kohtumise. Karl Rudolf Õigus asendas 62. minutil Rauno Allikut, kuid sai lühikese aja jooksul kaks kollast kaart ning pidi 77. minutil platsilt lahkuma. Robert Kirss sai mängu 87. minutil Maksim Paskotši asemel. Karl Andre Vallner, Ilja Antonov ega Mark Oliver Roosnupp seekord mänguaega ei saanud.

Eesti jaoks algas kohtumine tasavägiselt, kui esimese veerandtunni jooksul jäädi Valgevene surve alla. Selle vaatamata õnnestus mängu 31. minutil Henri Anieril iluväravaga Eesti juhtima viia. Kaitsemängija Michael Lilander saatis oskuslikult pika söödu Anierile, kes omakorda vastaste kaitsest jagu sai ja palli tugeva löögiga Valgevene väravavõrku saatis. Eesti asus kohtumist 1:0 juhtima.

Võõrustajad vastasid 45. minutil, kui Vitali Lisakovich Valgevene eest penalti realiseeris. Vaheajale läksid koondised 1:1 viigiseisus.

Teine poolaeg algas Eestile edukalt, kui taas oli täpne 67. korda koondist esindanud Henri Anier. Markus Poomi peasööt jõudis karistusalas olnud Anierini, kes selle ühe puutega väravasse lõi.

64. minutil suutis Valgevene seisu 2:2 viigistada, kui Igor Stasevitši ja Juri Kendiši koostöö tulemusel pall standardolukorrast Eesti väravas lõpetas. Eesti jäi alates 77. minutest arvulisse vähemusse. Vahetusest sekkunud Karl-Rudolf Õigus teenis mängu teise kollase kaardi ja pidi väljakult lahkuma. Sellele järgnesid Valgevene poolt kaks järjestikust väravat, kui 81. minutil oli täpne Pavel Savitsi ja 83. minutil lõi oma mängu teise värava Vitali Lisakovich.

Eesti koondist ootab 31. märtsil kell 18.45 maavõistlus Rootsiga. Mängule saab kaasa elada ETV2 vahendusel.