Eesti koondis kaotas Tšehhimaale 2:6, Õigus ja Vaštšuk tegid debüüdi

Eesti meeste jalgpallikoondis alustas 2022. aasta MM-i valiktsüklit Lublinisi peetud kodumängus 2:6 kaotusega Tšehhimaale.

FCI Levadia mängijatest kuulusid algkoosseisu Ilja Antonov ning debütandid Bogdan Vaštšuk ja Karl Rudolf Õigus. Viimane mängis kaasa kogu kohtumise, Antonov vahetati välja 74. ning Vaštšuk 82. minutil. Robert Kirss tuli vahetusest väljakule 74. ning Mark Oliver Roosnupp 88. minutil. Kolmas potentsiaalne debütant, väravavaht Karl Andre Vallner jäi seekord pingile.

Kokku kolme debütandiga alustanud Eesti jaoks sai mäng unelmate alguse – 12. minutil kasutas Rauno Sappinen ära Konstantin Vassiljevi täpse läbisöödu, viies sinisärgid 1:0 juhtima. Eduseisus jõuti aga olla vaid kuus minutit, sest siis viigistas Patrick Schick Tšehhi eest seisu ning peatselt lõi Antonin Barak seisuks 1:2. Tomas Součeki kaks tabamust viisid tšehhid kokkuvõttes vaheajale 4:1 eduseisus.

Mängu teine poolaeg algas taas Tšehhimaa selge üleolekuga. 48. minutil kasutas Tomas Souček ära Eesti kaitsemängijate omavahelise segaduse, vormistades enda kolmanda tabamusega kübaratriki ning viies tšehhid 5:1 juhtima. Seitse minutit hiljem sai jala valgeks Jakub Jankto, lüües Tšehhi kuuenda värava. Kohtumise lõpuminutitel suutis Eesti ühe värava tagasi lüüa, kui vahetusest sekkunud Henri Anier vormistas täpse löögiga mängu 2:6 lõppskoori.

Valikturniiri E-alagrupi teises kolmapäevases kohtumises alistas Belgia Walesi 3:1.

Eesti peab järgmise MM-valikmängu laupäeval, kui Minskis minnakse vastamisi Valgevenega. Kohtumise otseülekanne algusega kell 18.45 on jälgitav ETV2 ja ERR-i spordiportaali vahendusel.

Allikas: ERR Sport

FOTOL: Eesti koondise algrivistus Tšehhimaa vastu

FOTO AUTOR: Jana Pipar