FCI Levadia alistas Premium Liigas Nõmme Kalju 2:1 ja tõusis kolmandaks

Premium Liiga XXI voorus alistas FCI Levadia A. Le Coq Arenal peetud kohtumises Nõmme Kalju 2:1 ning kerkis tabelis kolmandale kohale.

Võõrustajad läksid koroonaviiruse tõttu piiratud koosseisuga mänginud Kalju vastu juhtima juba neljandal mänguminutil kui skoori avas Aime Marcelin Gando Biala. Kalju suutis Aleksandr Volkovi 23. minuti tabamusest küll viigistada, kuid Yurii Kolomoietsi 48. minuti värav tõi kolm võidupunkti FCI Levadiale.

Nõmme Kalju aktiivse koroonakolde tõttu ei teinud mängul kaasa sisuliselt kolmandik külaliste esindusmeeskonnast. Pühapäevase kohtumise raames leidis aset ka ajalooline vahetus, kus klubis treenitud mängija (KTM) reegli tõttu alustas Kalju algkoosseisus 16-aastane Lauri Suup, kes vahetati 13 pärast avavile Vladislav Homutovi vastu välja. Premium liiga reeglite kohaselt peab iga meeskond alustama kohtumist vähemalt KTM-iga.

Tänase võiduga lõpetas Levadia 2017. aastal alguse saanud pika seeria, kus 11 viimases omavahelises Premium liiga kohtumises ei suudetud Kaljut üle mängida.

Liigatabelis jätkab 21 mänguga 41 punkti kogunud Levadia kolmandal kohal, kaks kohtumist vähem pidanud Kalju on 38 silmaga neljas.