FCI Levadia on Eesti karikavõitja 2018!

Evald Tipneri nimelise Eesti jalgpalli karikavõistluste finaalis võidutses Tallinna FCI Levadia, kes alistas Tallinna FC Flora 1:0. FC Levadiast sai ühtlasi 9-kordne Eesti karikavõitja, mis on kõikide Eesti jalgpalli ajastute parim tulemus.

Põneva kohtumise avapoolaeg lõppes küll väravateta viigiga, ent häid võimalusi skoori avamiseks oli mõlemal meeskonnal. Juba avaminutitel avanes hea võimalus Flora kaitsjal Jürgen Lorenzil, kelle löögi FCI Levadia väravat kaitsnud Sergei Lepmets suutis tõrjuda. Seejärel domineeris pigem FCI Levadia meeskond ning Flora päästmiseks pidi omakorda mitmel korral sekkuma nende väravavaht Mait Toom.

Teisel poolajal elavnes ka Flora mäng, ent sellele vaatamata oli ikkagi Levadia see, kes jõudis sihile. 67. minutil toimetati pall karistusalasse Gando Bialale, kes omakorda leidis sööduga Roman Debelko. Ukrainlasest ründaja Flora karistusalas ei eksinud ja lõi 2369 pealtvaataja ees peetud kohtumise ainsa värava.

FC Levadia viimane karikavõit jääb aastasse 2014, kui finaalis alistati Tartu FC Santos 4:0. Tõsi, FC Infoneti ja FC Levadia ühinemisel tekkinud FCI Levadia jaoks on tegemist ühendklubi esimese karikaga. Mullu krooniti Evald Tipneri karikasarja võitjaks Infonet, kes oli finaalis parem Tartu Tammekast 2:0.

Tegemist on FCI Levadia teise karikaga käesoleval hooajal. Veebruaris peetud superkarikafinaalis alistas tänavune Tipneri karikasarja võitja samuti FC Flora, kui penaltiseerias oldi paremad numbritega 4:3.