FCI Levadia alistas Superkarika finaalis penaltitega FC Flora!

Reede õhtul tõstis EJLi jalgpallihallis Superkarika pea kohale Tallinna FCI Levadia, kes suutis viimaste minutitega tulla välja 0:2 kaotusseisust ja alistada FC Flora penaltiseerias.

Avapoolajal oli rohkem võimalusi FCI Levadial, kuid mõlemad väravad jäid puutumata.

Flora asus kohtumist juhtima 52. minutil kui penalti realiseeris Frank Liivak. 66. minutil kahekordistas Flora eduseisu Martin Miller, kes suunas väravasse Rauno Alliku täpse söödu.

FCI Levadia ei andnud alla – 84. minutil tõi meeskonna mängu tagasi Nikita Andreev ning kolm minutit hiljem olid tablool juba 2:2 viiginumbrid, kui täpne oli vahetusest sekkunud Kirill Nesterov. Kuna seis oli 90 minuti lõppedes viigiline, selgus võitja penaltiseerias.

Flora esimeseks lööjaks oli Liivak, kelle löögi küll Sergei Lepmets esmalt tõrjus, kuid puurilukk tuli väravajoonelt enne lööki välja, mistõttu sai Liivak uuesti proovida. Korduslöök läks latti. Kui mõlemad meeskonnad olid löönud kaks penaltit, oli FCI Levadial 2:0 eduseis, sest Lepmets tõrjus Markus Poomi penalti. FCI Levadia viies lööjast eksis vaid posti tabanud Andreev..