Eesti U19 noortekoondis alistas Peterburis India 2:1

Eesti U19 koondis alistas Venemaal Peterburis toimuval Valentin Granatkini memoriaalil 2:1 India. Eesti kaotas avapoolaja, kuid suutis viimase 20 minutiga lüüa vastase võrku kaks palli.

Seekord kuulus FC Levadia mängijatest põhikoosseisu Markus Lokk. Marko Lipp lisandus vahetusest, Markus Vaherna jäi pingile.

India läks kohtumist juhtima mängu 37. minutil. Eesti kaotas oma nurgalöögiposti läheduses palli ning India suutis seejärel mänguvahendi trahvikasti viia. Vastane proovis palli toimetada värava ette, kuid õnnetust rikošetist läks pall Kermo Pihelgase jalast omaväravasse.

Eesti tuli mängu tagasi 70. minutil, kui poolajal vahetusest sekkunud Erik Sorga lõi värava. Sorga sai kastis palli, suutis individuaalselt vastase üle mängida lõi tugeva löögi vasaku jalaga püüdmatult võrku.

Eestlaste võiduvärav sündis 87. minutil, kui mängu kangelaseks tõusis avapoolajal omavärava löönud Pihelgas. Karistuslöögi järel tekkis vastaste kastis segadus, millele suutis kõige kiiremini reageerida Eesti keskkaitsja. Pihelgas lükkas palli vastase kaitsjast mööda ning lõi selle vasaku jalaga India väravavahi seljataha.

India oma veel võimalust viigistada, kuid vastase ohtliku löögi trahvikastijoonelt suutis väravavaht Ingmar Krister Paplavskis tõrjuda.

Eesti võitleb nüüd turniiril 9.-12. koha nimel. Järgmine kohtumine toimub teisipäeval, 17. jaanuaril Eesti aja järgi 18:00, kui Eesti kohtub pühapäevase Iraan – Aserbaidžaan mängu võitjaga.