Eesti U19 viigistas Tadžikistaniga 1:1, Marko Lipp lõi värava

Eesti U19 koondis viigistas Venemaal Peterburis toimuval Valentin Granatkini memoriaalil 1:1 Tadžikistaniga.

Värava lõi FC Levadia keskkaitsja Marko Lipp. Koos Lipuga kuulusid koondise põhirivistusse ka Markus Lokk ja Markus Vaherna.

Esimesel poolajal omas Tadžikistan paremaid võimalusi, kuid Eesti suutis värava puhtana hoida. 29. minutil lõid vastased värava suunas ohtliku löögi, mille suutis hästi blokeerida Markus Seppik, mõned minutid hiljem pidi mängu sekkuma väravavaht Ingmar Krister Paplavskis, kes tõrjus vastaste pealöögi.

Avapoolaja viimastel hetkedel teenis Eesti karistuslöögi keskjoone lähedalt paremalt äärelt. Markus Poomi tsenderduse suutis täpse pealöögiga väravaks vormistada Marko Lipp, kes avas tabamusega eestlaste väravatearve tänavusel Granatkini memoriaalil.

Teisel poolajal omas initsiatiivi Tadžikistan. 63. minutil tegid vastased ilusa rünnaku, kui täpse söödu värava ette realiseeris väravaks Sheriddin Boboev.

Seejärel jäi Eesti surve alla ning viimasel 15 minutil omasid vastased arvukalt võimalusi. Mitmel korral läksid vastaste löögid väravast napilt mööda ning korduvalt päästis Eestit Paplavskise hea tegutsemine postide vahel.

Eesti kogus alagrupiturniiril kolme mänguga kaks punkti, mis andis oma grupis neljanda ehk viimase koha. Tadžikistan kogus neli punkti ning enne Kreeka – Bulgaaria viimase vooru mängu on kreeklastel koos kolm ning Bulgaarial neli punkti.

Eestit ootab turniiril ees veel kolm mängu 9.-16. kohale. Esimene neist toimub laupäeval meie aja järgi kell 18:00.