Eesti U19 koondis kaotas Tšehhimaale 0:5

Neljapäeval pidas U19 koondis EM-valikturniiril Tšehhis oma avakohtumise, kui vastamisi mindi võõrustajatega. Kahjuks tuli koondisel vastu võtta 0:5 kaotus. Eesti järgmiseks vastaseks on Prantsusmaa.

FC Levadia mängijatest kuulusid põhikoosseisu Marko Lipp, Martin Käos ja Marten Niilop, vahetusest sekkus Cristofer Kuusma.

Avapoolaeg lõppes seisul 0:1, kui Tšehhi suutis kohtumist 17. minutil juhtima minna. Teisel poolajal ei suutnud eestlased, aga võõrustajate hoogu nii hästi pidurdada ning Tšehhi mängijad said jala valgeks veel 65. ja 70. minutil. Eestlaste jaoks kujunes raskeks ka mängu lõpp, kui vastased olid resultatiivsed veel 85. minutil ning lõppseis vormistati minut enne normaalaja lõppu.

Eesti koondise väravavahil oli tihe tööpäev, sest tšehhid suutsid kokku teha 31 pealelööki, millest raamidesse läks 17. Eestlaste samad näitajad olid 3 ja 1. Lisaks teenisid vastased 11 nurgalööki, Eesti ei suutnud teenida ühtegi.

Eesti poolelt said kollased kaardid Martin Käos ja Magnus Villota.

Järgmisena ootab 8. oktoobril Eesti koondise ees mäng Prantsusmaaga ning valikturniir lõpeb 11. oktoobril kui kohtutakse Sloveenia eakaaslastega.